Бомбашки терор во Москва

Над четири илјади лица беа евакуирани од три големи трговски центри во Москва, откако полицијата добила дојава за поставена бомба, пренесе „РИА Новости“, повикувајќи се на прес-службата на Министерството за внатрешни работи.

На телефонот за итни случаи бил примен анонимен повик, преку кој било известено дека е поставена експлозивна направа во трговски центар „Златен Вавилон“, но без да се прецизира на кој адреса. Поради тоа полицијата морала да ги евакуира и провери и трите трговски центри со тоа име.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.