9 C
Skopje
среда, октомври 28, 2020

Борис Џонсон утре се враќа на работа

43

Премиерот на Британија, Борис Џонсон утре се враќа на работа, откако се опорави од коронавирусот, потврди портпаролката на Даунинг стрит.

Џонсон се опоравува од коронавирус во неговата резиденција надвор од Лондон, а три ноќи помина на интензивна нега на почетокот на овој месец.

Во негово отсуство, тој беше заменет од министерот за надворешни работи Доминик Рааб.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.