Бошњаковски: Донесовме одлука за преименување на стадионот во „Тоше Проески“

На владина седница утринава е донесена одлука за преименување на скопскиот стадион во Национална арена „Тоше Проески“, соопшти на „Твитер“ портпаролот на Владата Миле Бошњаковски.

Тој додаде дека преименувањето на арената е во чест на личноста која остави траен белег на македонската и регионална современа историја.