Бошњаковски се сели во Вила Водно

77

Миле Бошњаковски дефинитивно заминува од Владата. Досегашниот портпарол денеска ја одржа последната прес конференција, а од вторник ќе работи како генерален секретар во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски

Ми беше задоволство и исклучителна чест во овие две години да соработувам со вас, да и служам, на сите вас, на новинарите, на снимателите па и на граѓаните. Се надевам соработката ќе продолжи и понатаму. Ако имало грешка простете, а сакам да се заблагодарам на премиерот Зоран Заев на министерот Роберт Поповски на сиот тим за односи со јавност, рече Бошњаковски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.