Брајант: Србија може да ја победи САД

100

Легендарниот НБА кошаркар Коби Брајант се согласува со тие што сметаат дека Србија има шанса да ја порази САД на Светското првенство во кошарка кое почнува утре во Кина.

– Србија има врвни играчи и тие сигурно имаат шанса да победат против САД. Јас сум многу заинтересиран за овој дуел, изјави Коби за „Спортклуб“.

Сепак еден од најдобрите играчи во историјата на кошарката и амбасадор на ФИБА за овој кошаркарски мундијал, рече дека му се допаѓа тимот што САД го испратиле на првенството.

Утре започнува Светското првенство во кошарка во Кина, каде 32 репрезентации ќе се натпреваруваат за титулата светски шампион, а првиот натпревар ќе се одигра меѓу Ангола и Србија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.