Брена и Цеца се скараа за настапот за Нова Година

Српските фолк ѕвезди Лепа Брена и Цеца наводно се скарале заради настапот за новогодишните празници.

Наводно, како што пишува српски „Курир“ фолк пејачката Цеца нема да пее во Белград на 1-ви јануари затоа што се испаничила дека сопственичката на „Гранд“, Лепа Брена претходниот ден за дочекот на Нова Година ќе собере повеќе луѓе од неа.

За новогодишната ноќ, белграѓани го очекуваат настапот на холивудскиот актер Стивен Сигал, како и на фолк пејачката Лепа Брена.

Настапот на Цеца Ражнатовиќ беше најавен за 1-ви јануари, односно за т.н. реприза на Нова година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.