-0.2 C
Skopje
сабота, февруари 4, 2023

Брисевите од заразениот македонски војник испратени во МАНУ

Утрово во 5.30 часот, македонскиот офицер заразен со Ковид 19 од Африка со посебен транспорт стигна во земјата и веќе е хоспитализиран на клиниката за инфективни болести.

Брисевите веќе се испратени на испитување во МАНУ, но Стевановиќ вели дека од разговорот со офицерот при епидемиолошката анкета, мала е веројатноста дека станува збор за јужноафриканскиот сој.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.