Британскиот Парламент одобри одлагање на Брегзит

76

Британските пратеници вечерва со голем мнозинство го одобрија предлогот на Владата на премиерката Тереза Меј за одлагање на истапувањето на Велика Британија од ЕУ за по 29 март.

Како што јави Би-Би-Си, „за“ одлагање на Брегзит се изјаснија 412 пратеници, а 202 беа „против“.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.