Брнз му честиташе на Заев: Како пријател и партнер очекувам соработка со Владата

Амбасадорката на Соединетите држави во Македонија, Кејт Мари Брнз, на Twitter го честиташе формирањето на новата влада на премиерот Зоран Заев.

„Честитки за премиерот Зоран Заев и за парламентарното мнозинство по повод формирањето на новата влада. Како пријател и партнер очекувам соработка со Владата кон континуиран напредок во однос на реформиските цели на ЕУ и одлучна заложба за владеење на правото“, напиша амбасадорката Брнс на Твитер.