Бугарските медиуми се подбиваат со Заев

232

Насловната страница на бугарскиот весник Сега во петокот донесе карикатура на македонскиот премиер Зоран Заев, посветена на вчерашниот состанок на лидерите на земјите-членки на Европската унија, на кој Македонија уште еднаш се соочи со бугарското вето.

Според весникот, некој очигледно не се снаоѓа со политиката на „морков и стап“. Заев е преставен како зајак со големи уши, кој излегува од шапката на масата на ЕУ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.