Буралиева од СДСМ: Одговорност парадери!

Поранешната пратеничка на СДСМ бара одговорност за пожарот во тетовската модуларна болница во која настрадаа најмалку 14 лица.

Буралиева на Фејсбук напиша:

„Тетово (со меме тажно, како и на другите зборови). РС Македонија. Одговорност парадери (меме – луто)“!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.