16.8 C
Skopje
вторник, февруари 27, 2024

Цела Македонија го слушна коментаторот на МТВ како ја испеа химната (ВИДЕО)

Македонија вечерва се бори за пласман на Светското првенство во Шведска и Полска во јануари идната година, потребна ни е победа за шести Мундијал во низа, а осми во историјата и пред стартот на мечот, се разбуди вулканот во СЦ „Борис Трајковски“ при интонирањето на химната на Македонија.

Но, цела Македонија која го гледа мечот на јавниот сервис освен од салата го слушна и коментаторот на МТВ, Југослав Костовски како ја испеа химната, што беше вистински хит.

Капа долу Југо, мајсторе!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.