Целоснo затворање на угостителските објекти? Комисијата за заразни болести ќе одлучува во понеделник

3027

Членови на Комисијата за заразни болести за „Фактор“ велат дека можно е да се воведат построги мерки за време на престојните празници и начинот на работа на угостителските објекти со цел да се спречи ширење на заразата, а не  истовремено се нагласува и дека членови на Комисијата се и за целосен „локдаун“.

Извори за порталот велат дека ќе се анализира состојбата, па според тоа ќе се одлучува дали ќе се промени работното време или ќе има денови во кои нема да се работи.

Се посочува и дека дел од членовите на оваа Комисија се за целосено затварање на сите угостителски објекти од 31.декември до 8.јануари со цел да се спречи ширење на заразата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.