Чак Норис не бил дел од демонстрантите во Капитол Хил

44

-Актерот Чак Норис не беше присутен на минатонеделниот протест во Вашингтон, на кој дојде до упад во Капитол Хил, изјави денеска неговиот менаџер.

Фотографија од човек кој личи на Норис, со еден од демонстрантите, стана вирална на Интернет.

„Ова не е Чак Норис“, изјави за АП менаџерот на Норис, Ерик Крицер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.