Чеда Јовановиќ се огласи од Инфективна: Уморен сум, сè уште ми треба кислород

222

Контроверзниот српски политичар Чедомир Јовановиќ се огласи преку твитер од Инфективната клиника во Белград каде неколку денови се лекува од коронавирус.

„Уморен сум, го прекинавме ширењето на пневмонија за време на викендот, кислородот ме спаси и сè уште ми е неопходен за да ги одморам белите дробови колку што е можно, кои се борат со вирусот. Полека ја намалуваме температурата и го смируваме крвниот притисок“, напиша Јовановиќ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.