Чех се заканува со трансфер во Барса, Реал (М), ПСЖ или Монако

118

Виктор Колар, агентот на чешкиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Чезли, Петр Чех, откри дека ќе седне на преговарачката маса со сите заинтересирани клубови доколку добие и најмал сигнал дека неговиот клиент повеќе не е дел од плановите на контроверзниот менаџер на “сините”, Жозе Мурињо.

„Веданш ќе остварам контакт со спортскиот директор на Барселона, Андони Зубизарета. Се што е потребно е да добијам информација дека Челзи повеќе нема потреба од услугите на Чех. Исто така ќе седнам на преговарачката маса и со раководните лица на Реал (М). Знам дека шпанските гиганти веднаш ќе реагираат доколку Чех добие дозвола за промена на клупската средина. Да не беше Ноер, сигурно и Баерн (М) ќе испратеше понуда за мојот клиент. Чех никогаш не би прифатил понуда од некој италијански клуб. Клубовите во Италија имаат сериозен проблем. Интерес за мојот клиент има покажано и ПСЖ, а постојано комуницирам и со челниците на Монако”, изјави Колар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.