Челси подобар од Тотенхем во лондонското дерби

21

Челси го совлада Тотенхем со 2:1 во натпревар од 27. коло на англиската Премиер лига.

Головите на попладневниот дуел на „Стемфорд Бриџ“ за „сините“ ги постигнаа Оливие Жиру и Маркос Алонсо. Тотенхем намали во самиот финиш со автоголот на Антонио Рудигер.

Во очекување на другите средби од 27.коло Челси е четврти на табелата со 44 бода, Тотенхем е петти со 40 бода.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.