Червар: Имам многу да кажам, но не сакам да ја засенам победата на Вардар

Тренерот на Металург мистериозен

„Му честитам на Вардар на победата. Мислам дека денеска беа подобри и заслужија победа. Повеќе ја сакаа победата. Нема тука многу да се зборува, мора да му се признае дека беа подобри. Ние игравме како што ним им одговара. Не бевме концеитрирани, време е да го признаеме поразот“, рече Червар и додаде:

„Некои други коментари ќе кажам во друга прилика. Имам многу да зборам, но ќе ја засенам победата“, мистериозно додаде тренерот на вицепрвакот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.