Четири лица од Охрид се степале меѓу себе

СВР Охрид соопшти дека на 27.04.2022 околу 11 часот на улицата „св. Климент Охридски“ се степале четири лица, Т.Ц.Т.(40), Р.Ќ.(63), В.Ќ.(59) и У.Ш.(73), сите од Охрид.

Полицијата работи на откривање на причината за физичката пресметка.

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.