Четири лица од Охрид се степале меѓу себе

СВР Охрид соопшти дека на 27.04.2022 околу 11 часот на улицата „св. Климент Охридски“ се степале четири лица, Т.Ц.Т.(40), Р.Ќ.(63), В.Ќ.(59) и У.Ш.(73), сите од Охрид.

Полицијата работи на откривање на причината за физичката пресметка.

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.