22 C
Skopje
четврток, септември 24, 2020

Четири лица приведени за поседување наркотици

91

На 25.07.2020 во 17:10 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.О.(21) од Битола, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. Тој бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 25.07.2020 во 16:30 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Б.(41) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На ден 25.07.2020 во 02:15 часот на ул.,,Кеј Македонија“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Г.Н.(21) од Свети Николе, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 25.07.2020 во 23:20 часот на плажа „Парк-Голден Бич“ во Охрид, полициски службеници го лишиле од слобода Е.Л.(32) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.