Четиримесечно бебе од Кочани заразено со коронавирус

57

Четиримесечно бебе е заразено во вирусот ковид-19 и заедно со мајката се лекува на Инфективната клиника во Скопје.

Според информациите, состојбата на бебето е стабилна има сосема лесна слика на анемија и исипи по телото и нема потреба од поддршка во дишењето.

Мајката и бебето се од Кочани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.