27 C
Skopje
сабота, јули 4, 2020

Четворица, од кои две деца, повредени во излетување на БВМ во велешко

34

Четири лица меѓу кои две деца се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на регионалниот пат Велес – Извор, после крстосницата за с.Г.Оризари.

До несреќата дошло откако „БМВ“, со велешки регистарски ознаки, управувано од И.З.(30) од с.Г.Врановци, општина Чашка, излетало од коловозот.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобиле возачот И.З. и сопатничката З.З.(52) од с.Г.Јаболчиште, а со телесни повреди се здобиле двајца сопатници на возраст од 12 и 14 години, по што биле пренесени во Општата болница Велес за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Велес.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.