Четворица повредени во тешката сообраќајна несреќа на „Партизанска“

4616

Според сѐ уште официјално непотврдените информации, четири лица се повредени во сообраќајната несреќа која се сличи во петокот попладнето на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје, но сѐ уште не е познат степенот на нивните повреди.

Сообраќајниот инцедент се случи малку пред 17,30 часто а булеварот „Партизански одреди“, по кој интервенираше службата за Итна медицинска помош.

Според очевидци, автомобил и мотоцикл се инволвирани во инцидентот кој се случи во висина на трговскиот центар „Антико“ во населбата Карпош 4.

Засега нема информаци за околностите во кои се случила несреќата.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.