Четворица загинати во судир на два мали авиона над југоисточна Австралија

12

Четири лица загинаа денеска кога два мали авиони се судрија над југоисточна Австралија. Во секој авион, наводно, биле по две лица.

„Се верува дека авионите се судриле во воздухот пред да се урнат“, соопшти полицијата.

Локалните медиуми објавија фотографии на кои се прикажани остатоци од авионите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.