Членови на СДСМ се истепале во Драчево, заради партиски вработувања

1305

Меѓусебна расправија прераснала во физичка пресметка. Партиска нетрпеливост заоснована за партиски вработувања е причината поради која дошло до бокс меч помеѓу претседателот на на СДСМ во Кисела Вода и партиски активист на СДСМ, пренесе Инфомакс.

-Нашите информации велат дека претседател на ОО Кисела Вода СДСМ и партискиот активист но и функционер на СДСМ, пред кафе барот „Сториа“ во населба Драчево се пресмефале физички со боксови по што биле разделени од членови на СДСМ и заминале со возила во не познат правец. Случката се случило околу 13 часот, повеќе информации во текот на денот, објави порталот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.