Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

65

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор. Огнот брзо бил ставен под контрола, а била повикана и Противпожарната единица која интервенирала со едно возило и четворица пожарникари. Повредени лица нема, а причинета е само материјална штета.

Во крилото во кое бил предизвикан пожарот се сместени осуденици кој одлежуваат помали затворски казни за кражби.

По направениот увид, ќе се утврдува како точно настанал пожарот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.