Чулев им се заблагодари на полицајците: Вие сте херои, неизмерно сум ви благодарен

125

Ви благодарам херои, неизмерно сум благодарен за се што правите за Македонија. Ова е само мал дел од полициските службеници кои во изминатите деновиве секојдневно се на располагање на граѓаните и го гарантираат јавниот ред и мир на територијата на Дебар и Центар Жупа.

Тие деноноќно се на своите работни места, за да им ја олесните работата останете дома, напиша на Фејсбук техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.