19 C
Skopje
сабота, септември 19, 2020

Чулев: Приведени се осум лица, најмногу прекршоци имало во Струмица, а најмалку во Охрид

86

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, изјави дека биле приведени осум лица за изборни прекршоци.

Според Чулев, најмногу, односно 38 настани, биле регистрирани на подрачјето на СВР Струмица.

Најмирно било на подрачјето на СВР Охрид.

Изборите минаа генерално во мирна, фер и демократска атмосфера.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.