6.8 C
Skopje
понеделник, април 22, 2024

Чулев: Продолжуваат притисоците и реваншизмот врз вработени во МВР

‼️И понатаму продолжуваат притисоците и реваншизмот врз вработени во Министерството за внатрешни работи.

✅ Конкретниот пример споделен од страна на доскорешниот Началник на СВР Скопје говори за класично поигрување со човечките животи и деградација на професионалци, преку грубо кршење на законите, а исклучиво во насока на политизација и партизација на полицијата.

🗣 Апелирам до меѓународните партнери итно да го спречат и да стават крај на дискриминацијата и деградација на професионалниот кадар во МВР.