Цигарите поскапеа, а од јуни и ново зголемување на цените

92

Цигарите Вест, Родео, Бос и Винстон мало пакување поскапеа за околу 5 денари. Дали се очекува поскапување и на другите брендови зависи од политиката на произведувачите на цигари.

Согласно планот за зголемување на акцизите, од јуни се очекува ново зголемување на цената.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.