Циколонот Талија доаѓа на Балканот

51

Балканот се подготвува за ново невреме.

Веќе од средината на оваа недела ќе пристигне циклонот „Талија“ при што се очекува да донесе големо количество на врнежи на дожд и силен ветер.

Најголемото невреме на Балканот се очекува да биде во четврток кога циклонот ќе ја погоди Хрватска.

Метеоролозите велат дека во текот на неделата во регионот ќе има голем пад на температурите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.