„Цитроен“ излета од пат, тешко повреден возачот

30

На 10.11.2021 околу 12.00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат Кавадарци-с.Ресава, Н.П.(66) од Кавадарци, управувајќи патничко возило „цитроен“, со кавадаречки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот, велат од МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата во Кавадарци.

Бил извршен увид на местото на несреќата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.