5.7 C
Skopje
сабота, февруари 29, 2020

Дa бидеме хумани: На Тоше Илиевски му е потребна помош

62

Младиот Тоше Илиевски се бори со тешка болест која бара лекување во странство.

Тој бара од сите кој колку може да му помогнат да замине на лекувањето со цел да го спаси својот живот. Тоше има 30 години и од боледува од Non- Hodgkin’s lymphoma, или карцином на лимфни жлезди.

Неговиот апел, погледнете го во продолжение:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.