10 C
Skopje
вторник, јули 14, 2020

Да донираме од срце, на Лидија и треба трансплатација со матични клетки

37

Лидија Ристевска боледува од прогресивна “мultiplex ѕcleroza“ која и предизвикува квадриплегија на сите четири екстремитети, како и тешкотии при голтање и дишење и многу останати тешки симптоми.

Сега се потребни средства за втората трансплатација со матични клетки.

Заедно со неа успеавме еднаш, ќе успееме пак да ја победиме и оваа битка.

Третманот со матични клетки и едномесечна рехабилитација лини 30.000 евра.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.