Дали вака изгледа футуристичкиот дизајн на мебел?

21

Фантазијата може да оди во бесконечност и сведоци сме на бројни необични дизајни кои се покажале како генијални, но сепак практични. Можете и сами да го уредите домот или да се обратите кај креативни футуристички дизајнери.

Во прилог ќе најдете фотографии од сосема несекојдневни дизајн идеи, а дали се генијални или чудни…одлучете сами.

Кауч од јајца – слободно опуштете се

Работните состаноци можат да бидат и забавни

Тоалет од меурчиња – вашите деца ќе го обожаваат

А зошто тепихот да не послужи и како маса?

Е ова е веќе брилијантно, секој би посакал ваков кревет во својата спална

Паметно решение да се спасите од бучава по ходниците

Пријатен апетит!

Некаде во друга димензија на Земјата на Чудата

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.