Данило Брестовац го објави поширокиот список на кадети за подготовките за СП во Скопје

96
Македонија четврти пат на Европско првенство во ракомет
Македонија четврти пат на Европско првенство во ракомет

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокиот список на кадети за подготовките за Светското првенство (СП), кое ќе се игра во Скопје од 5 до 18 август.

Подготовките за СП македонските кадети ги почнуваат на десетти јули во Струга.

Кадетите во групната фаза од СП ќе се соочат со Нигерија, Аргентина, Бахреин, Јапонија и Данска.

Списокот на ракометари може да го погледнете на овој ЛИНК.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.