Дарвин ја поддржува Македонија

1008

Посветено на социјално умрежните луЏе од НАШАТА ЗЕМЈА

Додека и ние и светот се наоѓаме ви буквална шлајм ситуација, каде најгласни станаа луѓекои абер немаат од стручност,важно собралае лајкови.

Чудно е но народот почнува да мисли дека со тоа што изгледал пар балкански видеа, ја дознал целата вистина оти тој, некој, пришипљенко немал никакви лукративни мотиви да злоупотребува одошто компаниите кои живи ве дерат ем финансиски ем здравствено, за да не ви се отвори аналниот интелектуален центар и осознаете дека ние сме дојдени од елиени, Џизс бил јупитеријанска раса и не исшприцале на рамна тркалезна плоча каде ние среќно требаше да општиме со кози наместо да не лажат дека имало други планети и соѕвездија тику дме под упола!?!?!  Али Лазо стар педер, комуњара, најлепшето ни го одзеде да не пикне у топилници наместо да си уживкаме додека Лепосава брсти грмушки, а ти ја гледаш како заводливо мафта со опфчето.

Идеш и продавница и купуваш сапун, али мамицу му, да купиш сапун од Хенкел, Џонсон … ма тоа се компании кои профит прават од тоа што трујат народ да има што помалку луѓе оти помалку луѓе кои купуваат толку поголем ќар … мислам ја глуп, кај можам да ја разберам таа сексуално фруструирана прчоина од сметководство на просветлените. Нејсе, фрлај сапунот и иди на пазар каде ќе си купиш домашно направен некоја благоухана коцка од заклана свиња или некое недефинирано сало, најчесто како од Фајт Клаб, оти дедо Стваре ти рекол – шинко ова е здраво, пери гзот со ова шупчето се шири и лесно све искача надовр… додуша и прима внатре ама да не ситничариме.

Па така де, Ставре нема да ти го навре, не од прва, ама веруј му на дедо, оти Алкалоид само лаже оти се они учипени од Илуминатите каде у Ватикан го кријат Тоше го ранат со лебелебија и го тераат да им пее Во Коси Да Ти Спијам на латински со грегоријански хор од машки девици со големи цициња.

Ма си заслужуваат и овие од контра шо се слепо за наука. Знае просвелетелниот ум, да биде исто така арогантно глуп. Секоја изјава од реномирана институција се лапа како Пејпер Пери кога Мандинго ќе замафта со сондата да провери дали има чир на дванаестпалачно. Ќе направат 300 грешки и после пу-пу, ама таква била науката, опит и грешки – да ама во лабораторија, не јавно. И така, додека ние го допишуваме во учебниците Аспарух у нашите герои, додека светската економија е станата куп лајна, ние паламудиме. Оти во што е најјак маусдонецот? Во јадење го… БУРЕК!!! Толку.

Немаме нобеловец во ниедна категорија, дали знаете зошто? Ни јас. Немаме ниту еден одскок само заради една работа оти мислам дека сме само и само – мрзи. Да бе у секое поле, профеисонализам кај нас е да климаш на партиско “саопчење”, све друго е бљак. Земја во која здрав живот и рекреација се смета за тотален општествен неуспех кој единствено се мери со инчи на фелните на џипот. Не возиш ли? Не заслужуваш да постоиш, мрсник!  Видете, перцепицијата на Makedonikus Vulgaris е многу едноставна – да не делува и да јаде г за сите и за се! Едино делување е да биде владино ориентиран, па макар орангутани биле на власт. Деланијата во Планета на Мајмуните геолокацикси се од овде, околу Вардар. Која небитнина од единки сме.

За домородциве патриотски, светот е куп лајна, кажав, но треба да се нагласи дека ние сме црешната на врвот на тој куп! Оптимистички и поетски? Да, така ќе ви кажат небањатите советници кои се упикаа за чорбиче за 50-че. Ние сме црешничка, да, но има едно ама, ептен ама…. Ние сме на врвот на тој куп лајна во кој се подлабоко тонеме.

Тонеме гордо и неку*чено и свириме туш, како оркестарот на Титаник. Така, сега пак како секој подпросечен, а процентуално најзастапен медиокритет, занимавајте се со омаловажување на опозиција, медицина, наука оти за вас, секој и се е крив, само не оној кој реално ве владее и злоупотребува. Расправијата за вакцини започна и било кој став и било која страна да ја застапувате, знајте дека ова на Дарвин многу му се допаѓа.

Иднината на човештвото тогаш е светла, нема да има гени од македонци, само сакам да најдам археолошки докази дека македонците, маите и ацтеките имаа иста генетска основа.

Автор: Јанко Илковски за НетПрес

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.