Дејвид Гер е номиниран за местото на Жбогар

113

Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и потпретседател на Европската комисија, Жосеп Борел денеска ги објави назначувањата на повисоки позиции во Европската служба за надворешно дејствување (ЕЕАС).

Дејвид Гер е номиниран за шеф на Делегацијата на ЕУ во Република Македонија. Тој во моментов е шеф на Секторот за политика за санкции на ЕЕАС.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.