Деби погодок на Ибраими во дресот на Калјари

74

Репрезентативецот на Македонија, Агим Ибраими, го запиша дебитантскиот погодок во дресот на италијанскиот калчолигаш Калјари.
Премиерниот неделен натпревар од 26. коло во италијанската Серија А, дуелот помеѓу екипите на Калјари и Удинезе заврши со убедлив триумф на домаќинот од 3:0, а последниот погодок на натпреварот, постигнат во 89 минута беше дело на репрезентативецот на Македонија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.