Дел од Аеродром утре без вода

66

Од ЈП „Водовод и Канализација“ најавија дека на ден 06.09.2019 година (петок), поради уличен дефект од Ф 150мм на ул.Бул.3-та Македонска Бригада бб ( во кругот на Жито Лукс), без водоснабдување од 09:00 часот ќе останат корисниците на Млинот Жито Лукс, Пежо сервис, ф-ка за сокови ВИВА и 20 куќи од тој дел на улицата до завршување на дефектот. (општина Аеродром)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.