Дел од општина Бутел денеска без вода

74
Дел од корисниците од улиците „Кемал Сејфула“, „Христијан Тодоровски-Карпош“ и булеварот „Втора македонска бригада“ утре од 8:30 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекините се поради водоводен уличен дефект на булеварот „Втора македонска бригада“ бб пред Трудова медицна во населбата Чаир. Жителите ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.