Делови од Аеродром и Кисела Вода утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 13.07.2022 година (среда) поради технички причини без електрична енергија ќе останат:

– во време од 08.30 – 14.30 часот корисниците од улицата Тодор Чангов бр, 48 и ул. Ѓорѓи Капчев бр. 1 (о. Аеродром) и
– во време од 09.00 – 14.00 часот дел од корисниците од бул. Борис Трајковски на влезот кон нас. Усје (о. Кисела Вода).

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.