Делови од Аеродром и Сопиште без струја

Без електрична енергија денеска ќе бидат делови од општините Аеродром и Сопиште.

ЕВН Македонија информира дека од 8 до 12 часот без струја ќе бидат корисниците од улиците „Горно Лисиче“ и „Лисец“ во општина Аеродром, а од 9 до 15 часот улицата „Прво село“ во Сопиште.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.