4.2 C
Skopje
четврток, април 2, 2020

Делови од Гази Баба викендов без струја, во понеделник корисниците од ул. „Ѓорче Петров “

16

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека викендов и во понеделник поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје без струја ќе останат делови од неколку скопски општини.

САБОТА

• во периодот од 08:00 до 15:00 часот корисниците од улиците Петре Георгиев, Челопек, 173 и дел од ул. Ордан Чопела. (Општина Гази Баба)

НЕДЕЛА

• во периодот од 08:30 до 10:00 часот корисниците од дел од ул. Благоја Стефковски – кај складот на Макпетрол и кај пругата. (Општина Гази Баба)

ПОНЕДЕЛНИК

• во периодот од 09:00 до 13:00 часот корисниците од ул. Ѓорче Петров од бр. 70 до бр, 110. (Општина Ѓорче Петров)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.