Делови од Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 01.03.2023 година ( среда ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 11.00 до 13.30 часот, корисниците од ул. Жданец од бр.41 до бр.53 – непарни броеви. ( општина Карпош )

– во периодот од 11.00 до 14.00 часот, дел од корисниците од населба Стопански Двор и село Кучково. ( општина Ѓорче Петров )

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.