Делови од Општина Аеродром и Општина Чаир денеска без струја

Делови од Општините Аеродром и Чаир, поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска ќе останат без електрична енергија.

Од ЕВН најавија дека од 08:30 до 12:00 часот, ќе имаат прекин на електричната енергија корисниците од дел од ул. Тодор Чангов, поточно делот од подулиците околу објектот на некогашната – Пелагонија, како и непарните подулици од бр. 35 до бр. 57, додека од 08:30 до 14:30 часот, без струја ќе бидат корисниците од ул. Стојко Јовановски дел од ул. Максут Садиќ и дел од ул. Пере Тошев во Општина Чаир.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.