Делови од Сопиште, Студеничани и Шуто Оризари утре без струја

Корисниците од село Батинци ќе бидат без струја од 12 до 15 часот, а од 9 до 15 часот корисниците од улиците „Брсјачка буна“, „Нов живот“ и „Злетовска“ во Шуто Оризари.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради инвестиции во електросистемот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.