Денес дел од Ѓорче Петров без вода

34

Денеска поради водоводен дефект на улицата 1, број 52 во Ново Село, населба Ѓорче Пертов, прекинато водоснабдување имаат Ново Село и дел од населбата Ѓорче Петров. Прекинот на водоснаабдувањето ќе трае до завршување на интервенцијата, соопшти ЈП „Водовод и канализација-Скопје“

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.