Денеска нови цени на горивата

130

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цената на бензините се намали за 0,50 денари, а на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1 денар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.