Денеска нови цени на горивата

133

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемија за 1 денар.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 и Екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за 1,5 денар по литар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.